Regeneracja katalizatorów

Regeneracja katalizatorów bez wycinania

Regeneracja katalizatora jest potrzebna wtedy, kiedy katalizator samochodowy ulegnie uszkodzeniu lub zużyciu w wyniku wieloletniego użytwowania. Do katalizatorów w samochodach przyzwyczailiśmy się już kilkanaście lat temu. Wciąż jednak wielu z nas nie wie, że ich obsługa wcale nie musi oznaczać sporych wydatków.

Powodem takich wydatków jest obecność w reaktorze katalitycznym (popularnie zwanymkatalizatorem) drogich metali szlachetnych takich, jak rod, platyna czy pallad. To właśnie onewspomagają utlenianie groźnych dla zdrowia węglowodorów i tlenków węgla. Ich ceny oscylujące na poziomie złota sprawiają, ze nowy katalizator potrafi kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Nie zawsze jednak trzeba wydać aż tyle pieniędzy. Jeśli twój katalizator nie jest uszkodzony mechanicznie, można go poddać regeneracji. Jest to nic innego, jak profesjonalne czyszczenie katalizatora, a w razie konieczności wymiana kilku zużytych elementów. Regeneracja przywróci go do niemal pierwotnego stanu za cenę kilkukrotnie mniejszą od zakupu nowego katalizatora.

Czyszczenie katalizatora to proces najprostszy, ale i niestety często niewystarczający. Zdemontowany katalizator wkładamy do urządzenia czyszczącego, które wykorzystując odpowiednie ciśnienie i częstotliwość wtrysku wody usuwa z katalizatora zabrudzenia. Przy jedynie zabrudzonych katalizatorach taki proces wystarcza do przywrócenia mu pierwotnej skuteczności.

Profesjonalna regeneracja katalizatorów

Częściej jednak kluczowe elementy katalizatora mają już ślady użytkowania. Wówczas niezbędne staje się otwarcie katalizatora, wymiana metalowych lub ceramicznych wkładów, a następnie jego profesjonalne zamknięcie. Ze względu na potrzebę wymiany wkładów, taka regeneracja jest już droższa, jednak i tak stanowi tylko część kosztów związanych z wymianą całego katalizatora. Profesjonalna regeneracja katalizatorów w serwisie posiadającym doświadczenie to najlepsze rozwiązanie, skorzystanie ze spacjalistycznej firmy daje nam gwarancję dbałości o szczegóły, w wyniku czego otrzymujemy zregenerowany w 100 procentach sprawny nasz stary katalizator.

Dzięki naszemu serwisowi możesz zregenerować nawet mocno zabrudzony katalizator, doprowadzając go stanu niemal pierwotnego. Dzięki regeneracji nie będziesz musiał wydawać tysięcy złotych na nowy sprzęt, ominą cię także konsekwencje jego usunięcia i wprowadzania do powietrza mocno zanieczyszczonych spalin. Zamiast tego, u nas otrzymasz protokół regeneracji oraz gwarancję zapewniającą odpowiedną sprawność katalizatora.