Regeneracja katalizatorów SCR

Regeneracja katalizatorów SCR – zregeneruj zamiast wycinać

Jeżeli twój pojazd ma spełniać normę Euro 5, układ selektywnej redukcji katalitycznej jest w praktyce niezbędny. Co jednak, gdy SCR się przestanie działać jak należy? Wówczas pojawia się problem, który w ostatnich latach stał się zmorą posiadaczy nowoczesnych Diesli: koszty. Wymiana systemu wykorzystującego czynnik AdBlue to nierzadko koszt kilkunastu tysięcy złotych. Nie mniej kosztowne może być usunięcie systemu oczyszczającego spaliny z tlenków azotu (NOX), gdyż wykrycie wysokiej emisji tych substancji grozi, szczególnie na zachodzie, dużymi karami.

Ale jest rozwiązanie o wiele tańsze: regeneracja katalizatora SCR. Proces, który pozwoli usunąć 99% zanieczyszczeń pozwoli przywrócić katalizator z systemem SCR do niemal pierwotnego stanu, bez obaw o łamanie prawa czy o skuteczność środków do samodzielnego oczyszczania. Skorzystaj u nas z serwisu i naprawy katalizatorów SCR Euro 5 i Euro 6.

Regeneracja katalizatorów SCR czym jest i jak przebiega

W przypadku katalizatorów SCR regeneracja może przebiegać dwoma drogami. Jeżeli katalizator SCR jest w miarę nowy i nie ma uszkodzeń fizycznych, regenerację przeprowadzamy za pomocą specjalnego urządzenia czyszczącego. Dzięki odpowiedniemu ciśnieniu, kierunkom i częstotliwości wtrysku wody i powietrza, z katalizatora usuwamy nieczystości i niepożądane pozostałości takie, jak skrystalizowany AdBlue. Po takim procesie katalizator będzie mógł jeszcze przez dłuższy czas pracować bez potrzeby wymiany.

Kiedy jednak katalizator ma już objawy zużycia, samo czyszczenie elementów nie przyniesie spodziewanego efektu. Wówczas niezbędna staje się wymiana zużytych części, w szczególności wkładów ceramicznych. Choć brzmi to groźnie, w praktyce wymiana tych elementów i dokładne czyszczenie układu jest i tak procesem nawet kilkakrotnie tańszym, aniżeli wymiana całego układu w autoryzowanym serwisie.

Dzięki naszemu serwisowi możesz zregenerować katalizator SCR przywracając go do niemal pierwotnego stanu. Ominie cię kosztowna wymiana układu, zrezygnujesz także z jego usunięcia, za co w Europie obecnie grożą już spore mandaty. Zamiast tego, u nas otrzymasz protokół regeneracji oraz gwarancję na działanie zregenerowanego katalizatora.