Regeneracja filtrów i katalizatorów

Regeneracja filtrów i katalizatorów

Wymiana zużytej części to nierzadko spory koszt. Ceny są tu liczone w tysiącach złotych, a wybór dużo tańszego zamiennika niesie za sobą spore ryzyko.

Nie zawsze jednak twój wybór ogranicza się tylko do tych dwóch opcji. W przypadku filtrów i katalizatorów dostępna jest także trzecia droga: regeneracja. Proces doprowadzenia zużytej części do stanu niemal pierwotnego pozwala zachować wydajność oryginalnego, wysokiej jakości elementu bez potrzeby wydawania sporych pieniędzy. Regeneracja filtra cząstek stałych i katalizatorów ma na celu przywrócenie pełnej funkcjonalności oraz przepustowości filtra przy zachowaniu oryginalnych części.

Regeneracja filtrów i katalizatorów zamiast wycinania czy usuwania

Widać to szczególnie w przypadku filtrów cząstek stałych. Wielu kierowców, mimo łamania w ten sposób prawa decyduje się na ich usunięcie z obawy o koszty. Koszty wymiany filtrów, które nawet w przypadku zamienników mogą wynosić ponad dwa tysiące złotych. A przecież za połowę tej kwoty można taki filtr zregenerować. Dzięki regeneracji filtra DPF i FAP przedłużamy jego życie bez problemów z finansami i w pełni zgodnie z polskim prawem!

Podobnie możemy zaoszczędzić w przypadku katalizatorów. Ten proces jest warty uwagi szczególnie, gdy układ wydechowy w naszym samochodzie ma nietypową, skomplikowaną konstrukcję. Regeneracja pozwala wówczas zająć się konkretnym elementem katalizatora, bez potrzeby wymiany całego sprzętu.

Dzięki naszemu serwisowi możesz zregenerować filtry cząstek stałych suche (DPF) oraz mokre (FAP). Regenerowanie doprowadza je do sprawności rzędu 99% nowego filtra. Na tym samym poziome, nasi pracownicy zregenerują także twój katalizator. Regenerujemy katalizatory zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne wykorzystujące roztwór mocznika i filtry SCR. Dzięki nam, zgodnie z prawem doprowadzisz do niemal pierwotnego stanu części, których wymiana mogłaby cię kosztować tysiące złotych.

Naszym klientom proponujemy następujące usługi w zakresie regeneracji:

Dysponujemy nową linią technologiczną pozwalającą skutecznie regenerować filtry cząsteczek stałych, katalizatorów SCR do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów. Zapraszamy do kontaktu i umówienia spotkania.